Dinamo, îngenuncheată la Mioveni! ,,Câinii” pierd în prelungiri meciul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 decembrie 2021, ora 20:26,
DINAMO
DINAMO

Dinamo a fost învinsă în deplasarea de la Mioveni. Trupa lui Mircea Rednic a încasat două goluri în prelungiri, iar scorul final al meciului a fost de 2-1 pentru gazde

Golurile întâlnirii de pe stadionul ,,Orăşenesc”, din Mioveni, au fost marcate de către Deian Sorescu, în minutul 62 al jocului, din lovitură de la 11 metri, respectiv Moussa Sanoh, pentru gazde, în minutul 90+3, din penalty, respectiv Bogdan Rusu, în minutul 90+5.

Citeşte şi Acuzații grave la adresa unui selecționer! Tehnicianul și-ar fi violat jucătorii minori

Restul meciului a fost unul pe contre. Ambele formaţiiau incercat să mai puncteze, însă nu au mai reuşit acest lucru, iar rezultatul de pe tabela de marcaj a consemnat al doilea succes consecutiv pentru Dinamo.

În urma acestui rezultat, CS Mioveni a urcat pe locul 11 în Liga 1, cu 20 de puncte, după 20 de jocuri disputate. De partea cealaltă, Dinamo Bucureşti a rămas pe locul 15 în campionat, unde a acumulat 12 puncte din 20 meciuri jucate.

Cum au arătat echipele de start la acest meci

MIOVENI: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait, Dumitriu, Burnea – Buziuc, Rusu, Blănaru
REZERVE: I. Popescu, Rădescu, Al. Iacob, Șerbănică, Toma, Sanoh, Veres, Coșereanu, Dat
ANTRENOR: Alexandru Pelici

DINAMO: Iliev – A. Radu, Pinto, Ehmann, Kainourgios – Itu, Răuță, Carp, Torje – Țîră, Sorescu
REZERVE: Eșanu, Gluhakovic, R. Grigore, R. Popa, Amzar, Măgureanu, Ivanovski , Nunic, Bordușanu
ANTRENOR: Mircea Rednic

Citeşte şi Deian Sorescu pe lista de transferuri, Gigi Becali surprinde: ,,Ei să înţeleagă un lucru!”