Discurs satiric la adresa lui Vucur, după ce a fost schimbat la pauză: ,,S-a accidentat în drum spre vestiare”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 iulie 2021, ora 11:10,
Stipe Vukur, sursa foto: FCSB/Facebook

Stipe Vucur a debutat oficial la FCSB, în meciul cu FC Botoşani, scor 0-0, primul al noului sezon de Liga 1.

Noul fundaş central de la FCSB nu a apucat să evoleze decât 45 de minute în jocul cu moldovenii, deoarece a fost schimbat la pauză, locul fiindu-i luat de Iulian Cristea.

Vasile Miriuţă, actual antrenor la Baia Mare, a glumit pe seama noului jucător de la FCSB, după ce a fost înlocuit la pauză. Acesta a spus ironic că poate fotbalistul ,,s-a accidentat în drum spre vestiare”.

,,De ce să fie schimbat la pauză? Poate s-a accidentat în drum spre vestiare (n.r râde). A primit câteva pase în prima repriză, a dat balonul la Vlad de câteva ori. E lovit la moral acum, din cauză că a fost schimbat la pauză.

A venit în România și a fost schimbat după 45 de minute. Să vedem Ondrasek ce o să facă. Poate meciul următor nu va mai fi în lot, cine știe.”, a spus Vasile Miriuţă, pentru Looksport.

Citeşte şi CORDEA A IMPRESIONAT PE TOATĂ LUMEA DUPĂ DEBUTUL OFICIAL LA FCSB: ,,A FOST CEL MAI BUN OM AL MECIULUI”