Dorinel Munteanu, nemilos cu tricolorii, înaintea meciului cu Germania: „Șansele noastre sunt reduse, oricum ar fi”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 08 octombrie 2021, ora 18:54,
România – Germania
România – Germania

Fostul internațional Dorinel Munteanu este pesimist cu privire la șansele naționalei de fotbal a României să obțină un rezultat bun, cu Germania, la Hamburg.

Îmi doresc să producem o surpriză, ceea ce nu cred. Este un meci dificil din punctul nostru de vedere. În deplasare cu Germania, șansele noastre sunt reduse, oricum ar fi. Avem cel mai important joc luni, cu Armenia. Germania este într-o formă foarte bună, de la învestirea noului antrenor. Hansi Flick a adus un suflu nou la echipa națională, jucători noi. În ultimele jocuri, Germania a făcut scor cu Armenia și cu Islanda.

Foto: Profimedia

Pentru noi este greu. Nu știu dacă ar trebui să luăm în calcul foarte mult acest joc cu Germania. Deși pentru toți jucătorii noștri se întâmplă o dată la mulți ani un joc cu Germania. Eu am jucat doar de două ori cu Germania. Cei care vor intra cu Germania ar trebui să dea totul pe teren, să încerce să obțină un rezultat bun, dacă se poate. Dar e obligatoriu să câștigăm meciul cu Armenia„, a spus Dorinel Munteanu pentru Oțelul TV.

Echipa națională a României va evolua cu reprezentativa Germaniei, în această seară, de la ora 21.45, în etapa a VII-a a Grupei J a preliminariilor Cupei Mondiale din 2022.

CITEȘTE ȘI –>> EXCLUSIV | TRICOLORII, ÎNCURAJAŢI ÎNAINTEA MECIULUI CU GERMANIA: ,,IMPORTANT E SĂ CREDEM ÎN NOI”

romaniacupa mondialarealitateagermaniadorinel munteanu