Egal pentru Parma în Serie B! Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă pierde din viteză în cursa pentru promovare

Articol de Gabriel Ion - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2024, ora 17:23,
Valentin Mihăilă și Dennis Man

Echipa italiană Parma a terminat la egalitate, 0-0, în deplasare, cu Sudtirol, în etapa a 32-a din Serie B.

Parma a remizat pe terenul lui Sudtirol, dar are un avans consistent în fruntea Seriei B

A fost al doilea meci la rând fără victorie pentru Parma, care în runda precedentă a fost învinsă pe teren propriu de Catanzaro, cu 0-2.

Dennis Man și Valentin Mihăilă, cei doi români de la Parma, au fost titulari cu Sudtirol, dar ultimul dintre ei i-a lăsat locul în minutul 78 lui Hernani.

Parma continuă să fie lider, cu 66p, 7 în plus față de Cremonese. Como (58) poate urca pe locul 2, dacă învinge în deplasare pe Catanzaro. La pauză, însă, gazdele conduc cu 1-0.

Primele două cin clasament, la finalul celor 38 de etape, promovează în Serie A, iar ocupantele locurilor 3-6 joacă baraj pentru ultimul loc disponibil.