Erik ten Hag, dezamăgit după ce a înregistrat o nouă înfrângere la Manchester United: ”Astăzi nu am fost suficient de buni!”
Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 06 noiembrie 2022, ora 23:19,

Echipa engleză Manchester United a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-3, meciul din etapa a 15-a disputat în compania echipei Aston Villa.
La finalul meciului, Erik ten Hag, antrenorul lui Manchester United, a oferit mai multe declarații.
”Am pierdut jocul încă de la începutul primei reprize, iar partea a doua a jocului nu trebuie s-o acceptăm deloc. Ei (n.r. Aston Villa) au arătat mult mai fresh si mai pregătiți. Noi trebuie să fim mai în formă.
Rezultatul este clar. Nu minte niciodată. Astăzi nu am fost suficienți de buni. Nu ne-am organizat cum a trebuit. Am creat șanse bune la 2-1. Dar, intervine dezamăgirea atunci când încasezi gol imediat după startul reprizei a doua”, a spus Erik ten Hag pentru BBC, potrivit GOAL.com.