Eroul „lupilor” are foame de goluri! Sory Diarra: „Am poftă să marchez!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 22 octombrie 2021, ora 19:26,
Sory Diarra
Sory Diarra

Sory Diarra a reuşit o dublă care i-a făcut fericiţi pe suporterii petrolişti. După victoria din meciul cu CSA Steaua, atacantul născut în Mali s-a declarat nemulţumit: şi-ar fi dorit să înscrie mai mult!

Cu opt goluri marcate în primele 11 etape, atacantul găzarilor s-a instalat pe primul loc în topul marcatorilor din Liga 2. Cu CSA Steaua, a intrat de pe bancă în minutul 30. Revenit după o accidentare, i-a luat locul lui Jarovic. Diarra a marcat ambele goluri ale meciului în repriza a doua şi s-a declarat încântat la final.

„A fost foarte dificil, un meci foarte strâns, dar am reuşit să câştigăm, este esenţial. Nu sunt mulţumit, voiam să marchez mai mult, îmi doresc foarte mult, am poftă să marchez mai mult. Visăm la asta, ne dorim asta cel mai mult, să promovăm.

Am avut o problemă musculară, acum totul este în regulă.

Este o rivalitate, între jucători, între suporteri, de foarte multă vreme. A fost o atmosferă foarte, foarte bună” – a spus Diarra pentru Digi Sport.

Petrolul va încerca să obţină a zecea victorie consecutivă în campionat duminică, la Giurgiu. Astra – Petrolul se va juca de la 12:30.

CITEŞTE ŞI: NICOLAE CONSTANTIN: „PROMOVAREA AR FI CEVA EXTRAORDINAR!”