EURO 2020 | Lukaku, cu gândul la Eriksen! Gest special făcut după primul gol marcat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 iunie 2021, ora 23:50,
lukaku
lukaku

Atacantul Romelu Lukaku a deschis scorul în cea de-a doua partidă a grupei B și a produs un moment emoționant.

În partida de la St. Petersburg, Belgia a deschis scorul în minutul 10 împotriva Rusiei. Vârful de 28 de ani a introdus mingea în poartă și a dedicat golul colegului său de la Inter, danezul Eriksen. Lukaku s-a dus direct la o cameră de la marginea terenului și a avut un mesa special pentru jucătorul Danemarcei: „Chris, Chris, te iubesc!”.

lukaku

În finalul primei reprize a meciului de la Copenhaga, dintre Danemarca și Finlanda, la scorul de 0-0, mijlocașul de 29 de ani a căzut pe gazon fără să fie atins de vreun adversar. Imediat, medicii au intervenit de urgență și i-au făcut manevre de resuscitare pe gazon cu defibrilatorul, după care l-au transportat la spital. Ulterior, în unitatea medicală, starea vedetei de la Inter a fost stabilizată.