Evoluție apreciată a lui Dennis Man în ultima etapă de campionat: „Cagliari s-a chinuit să-l țină sub control”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 04 decembrie 2022, ora 12:02,
Dennis Man Valentin Mihăilă

Echipa italiană Parma a remizat pe terenul lui Cagliari, 1-1, în Etapa a 15-a din Serie B. Ambii români de la oaspeți, Dennis Man și Valentin Mihăilă, au fost pe teren.

Cagliari s-a chinuit să-l țină sub control”, a scris tuttomercatoweb.com despre Dennis Man

Oaspeții au deschis scorul în minutul 44, prin Drissa Camara, dar gazdele au egalat în urma reușitei lui Leonardo Pavoletti, din minutul 54.

Titularizat de antrenorul Fabio Pecchia, Dennis Man a marcat în minutul 19, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid al românului. El a fost ținut în teren până în minutul 66, când a fost înlocuit cu Valentin Mihăilă, care a bifat a doua prezență după accidentarea din septembrie.

A avut câteva momente bune, iar când a inițiat acțiuni periculoase Cagliari s-a străduit să-l țină sub control. Marchează și un gol grozav, dar este anulat din cauza unui henț”, a scris tuttomercatoweb.com, care l-a notat cu 6.

Aceeași publicație a scris despre Valentin Mihăilă că „nu este în cea mai bună formă și se vede, deoarece intrarea lui nu a influențat cursul jocului” și i-a dat nota 5,5.