EXCLUSIV | Prima impresie după înfrângerea României cu Coreea de Sud: ,,Putea să mai ia încă 3-4 goluri”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 iulie 2021, ora 16:28,
Romania, sursa foto- Profimedia Images

România U23 a fost umilită în al doilea joc de la Tokyo, unde a pierdut meciul cu Coreea de Sud, scor 0-4, după ce a jucat repriza a doua în inferioritate numerică.

Marcel Puşcaş, directorul general al celor de la FC U Craiova 1948, a reacţionat după ce naţionala condusă de Mirel Rădoi a ajuns pe ultimul loc în grupa de calificare.

Oficialul oltenilor este de părere că rezultatul arată exact ceea ce s-a jucat în teren, în 90 de minute. Marcel Puşcaş mai spune că România ar ami fi putut încasa încă 3-4 goluri.

,,O impresie conformă cu aspectul jocului. Cărui român poate să îi placă când vede echipa naţională că pierde cu 4-0. Şi nu neapărat că a pierdut cu 4-0, ci felul, pentru că putea să mai ia încă 3-4 goluri. Decizia e staff-ului, a selecţionerului. Toate echipele participante au loturi de Jocurile Olimpice, cred, pentru că nici de la noi nu au mers mai mulţi jucători de bază, nici la alte naţionale nu participă chiar toţi jucătorii, nici de la Franţa, Mexic, Coreea de Sud.”, a declarat Marcel Puşcaş, pentru Realitatea Sportivă.

Citeşte şi UMILINȚĂ PENTRU ROMÂNIA LA JO! TRICOLORII COBOARĂ PE ULTIMUL LOC ÎN IERARHIE