Fatih Terim a luat decizia finală în privința lui Moruțan! Ce urmează pentru român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 07 decembrie 2021, ora 11:02,
Olimpiu Moruțan, sursa foto- Profimedia Images

Internaționalul tricolor în vârstă de 22 de ani a început de pe bancă ultimul duel din campionat, iar acest lucru i-a enervat la culme pe suporterii formației Cim Bom Bom!

Olimpiu Moruțan a fost introdus abia în ultimele 20 de minute ale partidei cu Altay, încheiată la egalitate, scor 2-2. La finalul meciului, fanii celor de la Galatasaray au ținut să îi reproșeze antrenorului turc acest aspect și nu înțeleg cum de fostul mijlocaș a celor de la FCSB nu se regăsește în formula de start propusă de Fatih Terim.

„Ok, nu e Cicâldău, dar atunci de ce îl bagi pe Moruțan, omul paselor fine, abia în minutul 70?! Nu știu dacă trebuie să-l întrebăm asta pe Ateș, Inan sau Terim. Nu este posibil să joci fără un actor creativ. Este precum mâncarea slabă”, a citat și Cumhuriyet.

La scurt timp după criticile primite, Fatih Terim a luat o decizie importantă în ceea ce îl privește pe Olimpiu Moruțan. Potrivit presei din Turcia, românul este anunțat titular contra celor de la Lazio, din ultima etapă a grupelor UEFA Europa League. Acest lucru ar urma să se întâmple după trei partide consecutive în care fostul preferat al lui Gigi Becali a început meciurile din postura de rezervă.