FK Csikszereda a câștigat Cupa României la feminin

Farul Constanța a anunțat, prin intermediul site-ul oficial, că a pierdut finala Cupei României, la feminin, contra celor de la Csikszereda.
”Echipa feminină a Farului a pierdut, din păcate, finala Cupei României, 0-3 cu Csikszereda Miercurea Ciuc, dar după un meci echilibrat în primele 60 de minute. Formația harghiteană a marcat în ultimele 30 de minute de trei ori după câteva nesincronizări în apărarea Farului și a obținut astfel al doilea trofeu intern ca importanță, după ce echipa noastră câștigase campionatul în fața aceleiași echipe din Miercurea Ciuc.
Farul Constanța – Csikszereda M.Ciuc 0-3 (0-0)
Au marcat: Balazs 60, Nombot 69 și 75
Cartonaș roșu: Tobik 32
Pentru Farul (antrenor Raluca Simes) au jucat: Dincă-Vuia – Craiovan, Bratu (12 Stoicescu, 81 Cășeriu), Bogos, Mango – Istrate, Boycheva (71 Geambazu), Cristea – Stancu, Gnaly, Bălăceanu (81 Băcanu). Rezervă: Rogojină”.