Fotbalul, faultat la Chiajna! Portarul Concordiei, omul meciului cu Gaz Metan

Concordia Chiajna a fost salvată de portar! Alexandru Greab a păstrat tabela intactă în meciul cu Gaz Metan Mediaș.
Echipa lui Dorinel Munteanu a luat un punct din partida cu Gaz Metan Mediaș și asta datorită portarului Alexandru Greab, care a făcut un meci bun. A fost, de altfel, singurul fotbalist de la Concordia care s-a remarcat într-un joc de factură modestă dominat totuși de Gaz Metan.
Goalkeeper-ul Concordiei a avut patru intervenții foarte bune în repriza secundă, când i-a blocat pe Ivanov (de trei ori) și Fernandes.
S-a terminat 0-0, iar Gaz Metan rămâne pe locul al cincilea, de playoff. Chiajna, care nu a mai marcat de trei etape, a făcut 16 puncte și se află pe poziția a noua.
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș | 18:00 | #Liga1România
Echipele de start. Gazul are planuri de playoff în acest sezon și o victorie i-ar ajuta considerabil! Chiajna vrea cât mai departe de locurile fierbinți, fiind acum la 2 puncte de retrogradare! pic.twitter.com/45xlCheaCf
— Liga 1 România⚽️?? (@Liga1Romania) November 5, 2018