Gabi Balint, sigur că Bergodi va fi demis după eșecul cu Sepsi: ”O echipă debusolată”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 15 aprilie 2024, ora 22:19,
Gabi Balint
Gabi Balint

Rapid a pierdut meciul contra Sepsi OSK, pe teren propriu, scor 0-1, în minutele de prelungire.

Fostul mare internațional Gabi Balint a declarat, la sfârșitul partidei, că giuleștenii nu au demonstrat că își doresc să câștige. De asemenea, Balint susține că Dan Șucu îl va demite pe Cristiano Bergodi după acest eșec.

„M-a decepționat finalul de meci. Rapidul s-a oprit. Parcă nu a mai vrut să joace. N-au încercat să facă nimic. Au stat… priveau…

Sepsi în schimb a avut golul anulat, apoi iar ocazie… simțeai că vine golul. Plutea golul în aer.

Asta n-am înțeles la Rapid. De ce s-au oprit? De ce n-au mai jucat? Că poate reușeau să facă ei ceva pe final.

Oricum, Rapidul, cum am văzut-o astăzi, parcă a fost o echipă care s-a reunit astăzi cu toți jucători. N-a existat o relație de joc între atacanți. De câte ori au ajuns în careu, nu au știut ce să facă acolo. Parcă erau inamici. Nu-și pasau mingea… slab. O echipă debusolată.

Clar se vor lua măsuri. Da (n.r. – va fi demis Bergodi)! Clar vor fi luate măsuri după acest meci”, a spus Gabi Balint la Digisport.