Gheorghe Mustață, în delegația oficială a FCSB-ului pentru meciul din Moldova! Reacția lui MM Stoica: ”Mie nu mi-a cerut demisia?”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 04 iulie 2022, ora 10:29,
Captură ecran (136)

FCSB a învins, în deplasare, Zimbru Chişinău, în al doilea amical al verii, cu 6-1. Formația dirijată de Toni Petrea a câștigat clar primul amical al verii, 6-0 cu FC Sfântul Gheorghe, și s-a impus categoric și în cel de-al doilea amical al verii, învingând Zimbru Chișinău, scor 6-1.

În meciul de la Chișinău, formația antrenată de Toni Petrea a înscris în prima repriză prin Darius Olaru (minutul 10) şi Florinel Coman (28). După pauză, au punctat Joyskim Dawa (61), Musi (70), Mamut (80) şi Ianis Stoica (83). Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77. În primul amical, FCSB învinsese FC Sfântul Gheorghe cu 6-0, meciul având loc la Baza Sportivă FCSB.

Mustață a fost surprins alături de delegația oficială a FCSB-ului care a plecat în Moldova. MM Stoica a clarificat situația și a spus de ce liderul suporterilor FCSB a fost alături de echipa lui Gigi Becali.

”Nu a avut nicio treabă cu meciul. A avut o problemă de afaceri pe care a trebuit să o rezolve acolo. Şi-a plătit biletul. Ce puteam să facem, să nu-l luăm? Este incredibil că poate să apară din astea.

Ce voiai, să îl las să îşi ia un taxi? Să comentez ce? Că a venit cu noi. Omul are afaceri, construieşte blocuri. E o chestie excepţională pentru noi că cel mai important suporter din peluza nord e aproape de noi. Mie nu mi-a cerut demisia Mustaţă? Că n-a fost mulţumit de formula de start. Şi acum ce să facem? Care e problema? Erau nişte probleme care s-au rezolvat între timp”, a spus MM Stoica, la Orange Sport.