Gigi Becali a ieșit la atac, în ciuda clauzelor din contractul lui Edi Iordănescu: „Au făcut ce au vrut ei”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat marți, 24 august 2021, ora 16:24,
FCSB – SEPSI

Una dintre condițiile lui Edi Iordănescu pentru a semna cu FCSB a fost ca Gigi Becali să nu-i mai critice pe jucători, în mass-media.

La doar o zi după remiza cu Sepsi, finanțatorul FCSB-ului a ieșit la atc. Omul de afaceri s-a arătat nemulțumit de jocul prestat de roș-albaștrii, în repriza secundă a partidei cu formația covăsneană.

Ei au jucat tactica lui Edi în prima repriză, iar în a doua au uitat și au făcut ce au vrut ei, au driblat cum au vrut ei. Noi trebuie să nu îi lăsăm să joace agresiv. Trebuie să ținem mingea ca să nu mai poată să joace agresiv”, a spus Gigi Becali la Pro X.

FCSB și Sepsi au remizat, scor 1-1, meciul disputat luni seară, pe Arena Națională, în epilogul etapei a șasea a Ligii I. În urma acestui rezultat, FCSB ocupă locul 6, cu 9 puncte, în timp ce Sepsi e pe 13, cu 5 puncte.