Gigi Becali anunţă revenirea pe teren a lui Florinel Coman: ,,Muşchiul e mai bine acum decât era înainte”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 iulie 2021, ora 09:08,
Florinel Coman- Sursa foto: Profimedia Images

Florinel Coman este foarte aproape de revenirea pe terenul de fotbal, mai ales după ultimul anunţ făcut de către Gigi Becali, patronul lui FCSB.

Finanţatorul ,,roş-albaştrilor” anunţă că în următorul meci, atacantul de 23 de ani va evolua aproape 30 de minute. Acesta şi-ar putea face apariţia la jocul cu Karagandy, din Conference League.

Patronul lui FCSB este convins că echipa lui Dinu Todoran va arăta diferit cu Florinel Coman în primul 11. FCSB a remizat în prima etapă a Ligii 1 cu FC Botoşani, joi seara, scor 0-0.

,,Florinel Coman va juca în următorul meci 20-30 de minute și după va intra. Când va intra, va fi altceva. La ora asta, e mai bine decât inainte, când era sănătos. Ei măsoară cu niște aparate și mușchiul unde era accidentat e mai bine decât înainte.”, a declarat Gigi Becali, pentru Digisport.

Citeşte şi GIGI BECALI ŞI-A ALES FAVORITUL LA FCSB PENTRU NOUL SEZON: ,,NU VA IEŞI NICIODATĂ DIN PRIMUL 11”