Giovanni Becali le dă un sfat ”tricolorilor” înaintea duelului cu Belarus: ”Vorbesc mai mult de familia pe care au creat-o decât de fotbal”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 27 martie 2023, ora 19:00,
Giovanni Becali

România a învins, sâmbătă, naționala Andorrei, scor 2-0, grație golurilor înscrise de către Dennis Man (minutul 35) și Denis Alibec (minutul 50).

”Tricolorii” au vorbit înainte și după victoria cu Andorra despre atmosfera primitoare, specifică unei familii, din cantonament, iar Giovanni Becali a comentat situația.

Agentul FIFA le-a dat un sfat fotbaliștilor înaintea duelului cu Belarus.

”Sper să vină cel puțin 40 de mii la meciul cu Belarus. Apoi avem două luni de play-off, de campionat, și apoi ne vom reuni din nou pentru meciurile grele (n.r. cu Elveția și Kosovo, în iunie) . Sunt dueluri decisive, importante, care ne vor deschide drumul spre o calificare.

Cei de la națională vorbesc mai mult de această familie pe care zic ei că au creat-o decât de fotbalul pe care l-au jucat. Dacă mai dădeam două goluri cu Andorra, eu cred că toată lumea era mulțumită”, a declarat Giovanni Becali.