Hakim Ziyech vrea să plece de la Galatasaray: „Regret că am venit aici! Nu am văzut niciodată un antrenor atât de slab”

Mijlocașul marocan Hakim Ziyech a dezvăluit că nu este dispus să rămână la Galatasaray, după ce s-a certat cu antrenorul Okan Buruk.
Ziyech spune că, pentru el, Galatasaray nu mai există
O evoluție surprinzătoare a apărut la Galatasaray, după ce Hakim Ziyech a declarat că vrea să părăsească echipa.
Jucătorul de 31 de ani a ajuns la formația turcă în a doua jumătate a sezonului trecut, sub formă de împrumut de la Chelsea. În vară, trupa din Istanbul l-a transferat definitiv.
În acest sezon, el are probleme să-și facă loc în echipă, adunând 11 apariții, dar nu a fost niciodată integralist. Această situație l-a deranjat pe african, transmițând să vrea să plece în iarnă, deși mai are contract până la finalul stagiunii.
„Galatasaray s-a terminat pentru mine. Nu vreau să mai joc aici. Plec în ianuarie. Nu am văzut niciodată un antrenor la un nivel atât de scăzut.
Vreau să fiu lăsat în pace, orice s-ar întâmpla. Regret că am venit aici”, a spus fotbalistul.