Halep a spulberat-o pe Frech! „Super-Simo” ar putea întâlni o româncă în semifinale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 14 august 2020, ora 17:05,
simona-halep-praga

Magdalena Frech nu a apucat să intre bine pe teren că a și trebuit să-l părăsească!

Simona Halep a arătat o formă de zile mari în sferturile turneului de la Praga și a spulberat-o pe Magdalena Frech.

Românca, locul doi mondial și favorita numărul unu a turneului, a trecut în două seturi, scor 6-2, 6-0, de jucătoarea din Polonia.

Doar 58 de minute a durat confruntarea dintre cele două jucătoare. Halep și-a adjudecat primul set în 34 de minute, în timp ce pe al doile în doar 24.

Prague Day 5 | S. Halep vs. M. Frech -| Match Highlights

Watch the Match Highlights from S. Halep vs. M. Frech, 08/14/2020

Publicată de WTA pe Vineri, 14 august 2020

Posibil duel românesc în semifinale. Halep va evolua în penultimul act al turneului cu învingătoarea meciului dintre Irina Begu şi spaniola Sara Sorribes Tormo, locul 84 WTA.