Horaţiu Moldovan, nemulţumit de egalul cu UTA: ,,E frustrant! Am avut 2-0”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 10 septembrie 2021, ora 23:41,
Moldovan
Moldovan

Horaţiu Moldovan, portarul giuleştenilor, a reacţionat după meciul pe care Rapid l-a disputat cu UTA, la Arad, scor 2-2.

Cele patru goluri ale întâlnirii de pe arena Francisc Neuman au fost reuşite de către Alexandru Albu, în prima repriză, respectiv, Ioan Hora, şi Liviu Antal, în repriza a doua.

Goalkeeperul spune că este frustrant faptul că el şi colegii săi nu au câştigat meciul, deşi au condus cu scorul de 2-0 la pauză.

,,Am avut 2-0, e frustrant că nu am câștigat, dar au pus o presiune foarte mare în a doua repriză. După ce au marcat primul gol era greu să mai ținem de rezultat. Mă bucur că s-a terminat egal, cred că e un rezultat echitabil, ne pregătim pentru următoarele meciuri, de acasă.

Nu cred că a fost o revanșă, le mulțumesc oamenilor de aici că mi-au dat șansa să debutez aici. Mi-am făcut datoria. Galeria m-a salutat, cred că am fost apreciat aici. Știind că nu-l avem pe bancă pe domnul Iosif a fost un impuls negativ.”, a declarat Horaţiu Moldovan, la finalul jocului cu UTA.

În urma acestui rezultat, Rapidul rămâne în continuare pe locul 2 în Liga 1, unde a acumulat 17 puncte acum, fiind la 4 lungimi distanţă de liderul CFR. De partea cealaltă, cei de la UTA Arad au rămas pe locul 3 în Liga 1, cu 15 puncte acumulate din 8 etape disputate.