Ianis Stoica, ironizat după meciul cu Botoşani: ,,Extraordinar, ce a făcut?”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 24 noiembrie 2021, ora 00:25,
Ianis Stoica

FCSB a câştigat meciul din etapa a 16-a a Ligii 1, scor 3-1, cu FC Botoşani. După ce au fost conduşi cu scorul de 1-0 la pauză, ,,roş-albaştrii” au întos spectaculos scorul în repriza a doua.

Remarcatul partidei de pe Naţional Arena a fost tânărul Ianis Stoica, care a marcat pentru 2-1. Acesta s-ar afla deja pe radarul celor de la Arsenal pentru un viitor transfer.

Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoşani, a reacţionat după eşecul echipei sale de la Bucureşti. Acesta nu se lasă impresionat de Ianis Stoica, ci de fotbalistul său, Hervin Ongenda.

Citeşte şi CE SPUNE MM STOICA DESPRE INTERESUL LUI ARSENAL PENTRU IANIS STOICA: „SĂ TRIMITĂ UN MAIL, FAX, CEVA!”

,,Mult de tot mă frustrează că nu câștigă cu FCSB. Nu sunt prieten cu Gigi Becali, nu sunt la per tu sau să ne sunăm. Bineînțeles că mă frustrează, încredere prea mare, am crezut că câștigăm. Primul gol a fost o lipsă de marcaj, nu mai contează.

Ce a făcut Ianis Stoica? Extraordinar, ce a făcut?! Hai să fim serioși, golul lui Tănase a fost la Șeroni, ăla cu gândul că pleacă acasă. Hai să fim serioși, a fost întâmplător. E fundaș, iei gol, fundașii mai greșesc. Ongenda e cel care dă o pasă superbă acolo, astea sunt faze de comentat, nu că a dat Ianis Stoica o pasă acolo.”, a declarat Valeriu Iftime, pentru ProSport.

Citeşte şi BRITANICII, ULUIŢI DE IANIS STOICA: ,,KYLIAN MBAPPE AL ROMÂNIEI”