Ilie Dumitrescu comentează situația lui Mihai Pintilii după înfrângerea suferită de FCSB cu Farul: ”Dacă nu iei tu deciziile, poți să ai și șapte licențe”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 29 ianuarie 2023, ora 23:56,
Ilie Dumitrescu

FCSB a fost învinsă în meciul cu Farul Constanța, disputat pe Arena Națională, scor 2-3, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Constănţenii au înscris golurile victoriei în numai două minute.

Ilie Dumitrescu a comentat situația FCSB-ului, care este antrenată de Mihai Pintilii, un tehnician fără licență.

El a spus că licența nu echivalează cu luarea deciziilor.

”Poți să ai șapte licențe, dacă nu iei tu deciziile 100%… Dacă iei tu deciziile, poate nu începi, poate nu ajungi. N-avem cum să facem exercițiul ăsta de imaginație cu un antrenor care e acum la FCSB, pentru că el nu poate să aibă reacție.

Nu poți să ai reacție. Cu om în minus, iei gol imediat, apoi Olaru pierde o minge, se joacă pe partea opusă, mingea deviată de Oaidă ajunge la Borza și dă gol cu dreptul”, a declarat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.