Ironii la adresa partidei FCSB – Craiova: ,,Parcă nu a fost un meci de Liga 1”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 aprilie 2021, ora 17:51,
fcsb craiova11

FCSB şi Universitatea Craiova, în capul de afiş al etapei a 29-a a Ligii 1, jucat la Giurgiu, au terminat la egalitate, scor 0-0.

Cei de la Universitatea Craiova au ratat un penalty prin Cicâldău, în minutul 62, iar FCSB a avut primul şut pe spaţiul porţii abia în minutul 85, prin Florin Tănase.

Ştefan Gadola, oficial al lui CFR Cluj, a reacţionat după meciul de la Giurgiu. Acesta spune că partida dintre FCSB şi Craiova l-a convins că fotbalul din România are o calitate foarte slabă.

,,Am văzut FCSB – Craiova, eu ştiam că de ceva timp campionatul nostru are o calitate slabă, dar meciul ăla m-a convins că e aşa.

Parcă nu a fost un meci de Liga 1, să tratezi aşa un penalty… eu speram să văd un meci deosebit, frumos. În ultima vreme, calitatea fotbalului din România a scăzut mult.”, a declarat Ştefan Gadola, pentru Pro X.

În urma rezultatului meciului de duminică, FCSB rămâne în continuare lider în Liga 1, cu 64 de puncte acumulate în urma celor 29 de meciuri disputate până acum.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află în continuare pe locul 3 în Liga 1, cu 57 de puncte adunate în cele 29 de partide jucate în campionat.

Citeşte şi FOTO | FCSB și Craiova s-au încurcat reciproc! “Roș-albaștrii”, pas greșit înainte de play-off