Liga 2 | Șelimbăr, o nucă prea tare pentru Steaua, în epilogul etapei a 7-a

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 20 septembrie 2021, ora 19:56,
STEAUA
STEAUA

Steaua și Șelimbăr au terminat la egalitate, scor 0-0, luni seară, pe arena din Ghencea, în epilogul etapei a șaptea a Ligii a 2-a.

Prima ocazie a meciului a avut loc în minutul  9 și le-a aparținut gazdelor. Drăghici a trimis puţin pe lângă poartă de la marginea careului de 16 metri.

Trei minute mai târziu Răsdan și-a încercat norocul cu un șut de la distanță, dar mingea s-a dus peste poarta lui Gal.

În minutul 53, Chipirliu l-a pus la încercare pe portarul advers, acesta a respins, Răsdan a fost pe fază, dar mingea șutată de el s-a dus în bară. Aceasta a fost cea mai mare ocazie a întâlnirii.

Același Răsdan a încercat să-l învingă pe portarul Gal și în minutul 62, dar fără succes.

Oaspeții puteau da lovitura în minutul 73, prin Ciocâlteu. În urma acestui rezultat de egalitatem Steaua ocupă locul 5, cu 14 puncte, iar Șelimbăr este pe 10, cu 10 puncte. Lider este Petrolul, cu 18 puncte.

Echipele de start:

Steaua: Bălbărău – Ilie Adrian, Beţa Dean, Da Silva, Oroian Darius – Drăghici, Băjenaru, Mihăiescu, Răsdan – Buhăescu, Chipirliu

Rezerve: Iancu Horia, Zaharia, Morariu, Huiban, Pacionel, Călinţaru, Claudiu Donose, Gherghiceanu, Enceanu

CSC 1599 Şelimbăr: Gal Rareş – Vodă, Vişa, Crişan, Tărar – Monea, Boboc, Luca Alexandru Florin, Neacşa – Ciocâlteu, Cîrstean

Rezerve: Vâtcă, Cărăuş, Badea, Curtean, Vecerdea, Cristiu, Antonie, Suciu, Roşu

fotbal0-0steauaselimbarliga 2realitatea