VIDEO | Simona Halep și Horia Tecău, echipa câștigătoare! Victorie împotriva dublului Gabriela Ruse/Marius Copil

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 iulie 2020, ora 17:59,
Simona Halep și Horia Tecău

UPDATE 17:55 Victorie pentru Simona Halep și Horia Tecău, care și-au adjudecat și setul doi, scor 6-4.

UPDATE 17:15 Halep și Tecău au câștigat primul set cu 6-3.

Simona Halep (locul 2 WTA) joacă primul meci oficial după pauza generată de pandemia de coronavirus. Halep face pereche cu Horia Tecău la Winners Open, la Cluj-Napoca, împotriva dublului Gabriela Ruse/Marius Copil.

Simona Halep, Horia Tecau, Marius Copil si Gabriela Ruse – show de mare spectacol la Winners Open

Amical de dublu de excepție! Gabriela Ruse, câștigătoarea turneului WINNERS OPEN, joacă cu campionii tenisului românesc. Echipa olimpică a României, Simona Halep și Horia Tecău vs. Gabriela Ruse și Marius Copil. Enjoy the show! #KeepPlaying #SportsFestival