Manchester City a rămas fără antrenor! Gest nervos al lui Guardiola

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 10 aprilie 2018, ora 23:28,

Manchester City spera într-o minune în această seară, în returul cu Liverpool, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după 0-3 pe Anfield.

Și totul a început bine pentru „cetăţeni”, care au deschis scorul în minutul 2, prin Gabriel Jesus. Manchester City a rămas însă fără antrenorul Pep Guardiola, acesta fiind trimis în tribună pentru partea a doua a meciului de arbitrul spaniol Mateu Lahoz, după ce a protestat în urma anulării golului marcat de Leroy Sane cu trei minute înainte de finalul primei reprize, la scorul de 1-0.

Antrenorul catalan a intrat nervos pe teren imediat după ce compatriotul său a fluierat finalul primelor 45 de minute şi a gesticulat la adresa lui Lahoz, care l-a trimis în tribune.

pep guardiolaleroy saneliverpoolliga campionilormateu lahozmanchester cityfotbalgabriel jesuseliminare