Marcel Pușcaș, mai sigur ca niciodată despre Compagno: „Dacă nu dă 30 de goluri, nu mă mai ocup de fotbal în viața mea!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat marți, 06 septembrie 2022, ora 10:13,
Marcel Pușcaș

FCSB l-a adus în perioada de transferuri pe atacantul italian Andrea Compagno, de la FCU Craiova. Vârful a debutat cu gol în partida pierdută cu Farul (1-3). Marcel Pușcaș, președintele echipei lui Adrian Mititelu, i-a transmis un sfat lui Gigi Becali.

Mai exact, Marcel Pușcaș consideră că Andrea Compagno va marca 30 de goluri în acest sezon, cu condiția ca italianul să fie titular meci de meci.

„Din minutul 1, până în minutul 90!”

„Dacă se uită domnul Becali (n.r. – la emisiune) și vrea ca cineva să-i dea 30 de goluri anul ăsta, trebuie să-l «uite» pe teren. Din minutul 1, până în minutul 90. Până în vară.

Dacă nu dă 30 de goluri, nu mă mai ocup de fotbal în viața mea. Dar să-l uiți pe teren, din minutul 1, până în minutul 95, indiferent că îl huiduie, că îl ceartă. Uită-l acolo! Dacă îl schimbi în minutul 25 și mai spui că nu știu ce face, iar apoi îl bagi în minutul 80…”, a declarat Marcel Pușcaș, pentru Pro Arena.

Andrea Compagno a bifat pentru FCU Craiova 61 de partide, a marcat 26 de goluri și a livrat 5 pase decisive.