Marius Măldărășanu, sincer după meciul cu FC Botoșani: ”Îmi era frică că nu va merge VAR-ul!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 14 noiembrie 2022, ora 23:57,
Marius Măldărășanu

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a 18-a din Superliga.

Meciul a avut puține faze de poartă, FC Botoșani ratând cele mai mari ocazii.

Mihai Roman a marcat, dar golul a fost anulat de VAR.

La finalul meciului, Marius Măldărășanu a oferit mai multe declarații.

”Vorbeam înainte de meci că nu este o echipă ușoară de înfruntat. Și noi, și ei, încercăm să construim. Cred că în a doua repriza am avut câteva situații bune, dar ne-a lipsit inspirația. Până la urmă este un punct care se contorizează în clasament.

Da, este o pauză atipică. Pe noi ne avantajează că avem o restanță și nu stăm atât de mult. Trebuie să muncim mai mult și să reglăm anumite lucruri. Mi-a fost teamă doar că nu merge VAR-ul. S-a văzut de pe margine că a făcut Mihai Roman II henț.

Poate că poziționarea a făcut ca el să nu vadă, mă refer la Marcel Bîrsan. Ne dorim să jucăm la Sibiu, o să avem aportul publicului, care înseamnă foarte mult”, a spus Marius Măldărășanu, la finalul meciului.