Meci spectaculos în Turcia! Gaziantep, de neoprit! Maxim a marcat din penalty! Cât s-a terminat partida cu Sivasspor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 05 februarie 2022, ora 14:42,
Alexandru Maxim la Gaziantep

Alexandru Maxim şi Alin Toşca au luat parte la un meci spectaculos în Turcia. Ambii fotbalişti au fost titulari în ultimul meci disputat de Gaziantep în campionat.

Nu mai puţin de şase goluri s-au marcat în partida pe care Gazinatep a disputat-o pe teren propriu, în etapa a 24-a din campionatul Turciei.

5-1 s-a încheiat jocul pentru gazde. Alexandru Maxim şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în repriza a doua a meciului. Acesta a punctat din penalty, în minutul 70.

Djilobodji în minutele 6 şi 41, Demir, în minutul 12 şi Soyalp în minutul 76 au maim punctat pentru gazde, în timp ce Goutas a marcat pentru Sivasspor, în minutul 29 al partidei de pe Gaziantep Stadium.

Dacă Alexandru Maxim a fost schimbat imediat după ce a marcat din penalty, Alin Toşca a fost integraliust la acest joc, care se putea termina cu încă un gol în plus. Reuşita lui Kitsiou din minutuş 45+2 a fost anulată de VAR pentru fault.

În urma acestui rezultat, echipa românilor Maxm şi Toşca a urcat pe locul 8 în Super Lig, cu 35 de pucnte acumulate din 23 de jocuri disputate.

Citeşte şi Alexandru Maxim, a cincea pasă de gol în acest sezon pentru Gaziantep. Cu ce scor s-a terminat meciul cu Karagumruk