Mesajul lui Mihăilă după ce a revenit cu gol la Parma: „Am intrat, am marcat, am plecat!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 august 2021, ora 18:13,
Mihaila, sursa foto- Parma/Facebook

Formația de pe Ennio Tardini a câștigat dramatic aseară contra lui Benevento, scor 1-0, în minutele de prelungire!

Revenit după patru luni de absență pe terenul de joc, Valentin Mihăilă și-a făcut imediat simțită prezența pe teren, astfel că a adus victoria echipei sale în minutul 90+7. Românul intrase în minutul 77 al partidei și a reușit să aducă primul succes a echipei sale în Serie B.

Imediat după terminarea partidei, fostul fotbalist al celor de la CSU Craiova a postat o fotografie pe rețelele de socializare, însoțită de un citat celebru. Mihăilă a preluat reacția lui Iuliu Cezar, împăratul roman care a rostit celebra frază: ”Veni, vidi, vici”, în senatul roman după o victorie pe câmpul de bătălie.

”Am intrat, am marcat, am plecat”, a fost mesajul postat de Valentin Mihăilă.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de Valentin Mihăilă (@valentin_mihaila)

8.500.000 de euro este cota de transfer în acest moment a internaționalului român, potrivit site-ului Transfermarkt.com. 17 meciuri, patru goluri și două pase decisive reprezintă bilanțul lui Mihăilă la primul sezon petrecut în Serie A.