Mesajul lui Rică Răducanu pentru jucătorii Rapidului: ”Purtători ilegali de tricouri!”

Rapid a reușit să ajungă în play-off-ul Superligii, dar au avut mai multe așteptări în a doua parte a sezonului. Cu toate acestea, ”giuleștenii” speră să mai urce o poziție de pe locul 5 și să dispute barajul pentru a participa în Conference League.
Rică Răducanu, fostul portar legendar al ”giuleștenilor”, le-a transmis un mesaj jucătorilor Rapidului în ziua meciului cu CFR Cluj.
El a spus că echipa nu putea să aibă un obiectiv mai înalt, ținând cont de potențialul jucătorilor din lot.
„Eu voiam campionatul, dar acum așa aș vrea, pe locul 3. E bine și așa, la ce avem… mâine-poimâine se duc și bujiile alea trei mai în vârstă și s-a dus dracu’ tot. Jucăm în trei bujii, tată! E bine unde suntem. Dacă luăm și noi la UEFA ceva (n.r – un loc european), iar conducerea mai trage să scoată ceva, ar fi foarte bine.
Toți rapidiștii ar fi vrut, dar dacă nu merge, ce să facem? E bine cu ce avem, nu sunt jucători… unii sunt purtători ilegali de tricouri. Eu vă zic că e foarte bine la ce e la Rapid.
Ce jucător să-mi placă, măi, tată? Ăsta mic, Moldovan, mai scoate și el niște mingi, dar greșeșește. Nu poți să zici că e unul de bază. Săpunaru e valoros, dar gata, ce vrei, 40 de ani?!”, a spus Rică Răducanu, la Playsport Live.