Mihaela Buzărnescu s-a calificat în semifinale, la Bastad. Care e următoarea adversară a româncei

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 08 iulie 2021, ora 19:37,
MIHAELA BUZĂRNESCU

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu (160 WTA) s-a calificat în semifinalele turneului de categorie „WTA 125” de la Bastad (Suedia).

Buzărnescu a învins-o pe unguroaica Anna Bondar (Ungaria, 241 WTA), scor 6-2, 6-4. Meciul a durat o oră și 20 de minute.

Cu acest succes, Mihaela Buzărnescu şi-a asigurat un cec de 6.000 de dolari şi 57 de puncte WTA.

În penultimul act al competiției, românca va evolua cu ibercica Nuria Parrizas-Diaz (locul 148 WTA), care a trecut de americanca Claire Liu (lcoul 120 WTA), scor 6-2, 6-4.

Sursa foto: Matthew Stockman/Profimedia Images