Mihai Pintilii n-a trecut testul! Gigi Becali, nemulțumit: „A făcut schimbări haotice! O să-l penalizez”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 07 februarie 2022, ora 08:08,
Pintilii
Pintilii

Mihai Pintilii s-a aflat aseară pe banca FCSB-ului, asta deoarece Toni Petrea a fost depistat pozitiv cu COVID-19 și a fost nevoit să lipsească!

Bucureștenii au obținut a doua remiză din acest an și au ratat șansa de a se apropia la șase puncte de liderul CFR Cluj. Deși toate indiciile duceau la o victorie a roș-albaștrilor, FCSB a evitat pe ultima sută de metri o înfrângere cu FC U Craiova 1948. Astfel, vicecampioana României rămâne la opt puncte față de prima poziție, după 23 de meciuri disputate.

Dirijați de la marginea terenului de secundul Mihai Pintilii, Florinel Coman&co nu au putut obține victoria, spre nemulțumirea patronului. Afaceristul nu a ezitat să pună tunurile pe anumiți jucători, la finalul partidei, însă nu l-a iertat nici pe Pintilii, despre care a spus că a făcut schimbări haotice și că îl va penaliza.

„S-a simțit lipsa lui Toni Petrea, normal. N-ai văzut ce schimbări haotice a făcut Pintilii? La un moment dat aveam 3 atancați. Cum, mă, Pintilii, să pui 3 numere 9 pe teren? Pintilii le-a făcut, pe el o să-l penalizez”, a spus Gigi Becali, râzând, la finalul meciului FCSB – FC U Craiova 1948, scor 2-2.

Citește și Gigi Becali îl avertizează pe Claudiu Keșeru: „S-ar putea să nu mai aibă ocazia să dea gol!”

liga 1mihai pintiliifcsbdeclaratiigigi becali