Mihai Stoica decide cine este cel mai important al echipei naționale: ”Nu văd naționala fără el”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 26 martie 2023, ora 16:44,
Mihai Stoica

România a învins-o pe Andorra, scor 2-0 (1-0), sâmbătă, în deplasare, în primul meci din cadrul preliminariilor pentru EURO 2024.

Dennis Man a marcat primul gol al meciului în minutul 35, iar Denis Alibec a înscris al doilea gol în minutul 50.

Mihai Stoica, managerul echipei bucureștene FCSB, susține că Dennis Man este principalul fotbalist al echipei naționale, deși nu este folosit întotdeauna în poziția sa favorită.

”Eu nu văd echipa naţională fără Man. Nu o văd. Îl văd în dreapta, că ştiu că-i convine cel mai bine lui. Să-l vedem şi în stânga, joacă şi la echipa de club. Chiar nu l-am văzut. La fel ca Pandi, nota 7”, declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.