Mihai Stoica, ironii la adresa CFR-ului după Supercupa pierdută: „Sunt fan Sepsi de mic! Îmi place mult Rondon!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat duminică, 10 iulie 2022, ora 08:44,
Mihai Stoica
Mihai Stoica

CFR a fost învinsă seara trecută de Sepsi OSK (1-2). Astfel, echipa din Sfântu Gheorghe și-a adjudecat cel de-al 2-lea trofeu din istorie, după ce sezonul trecut a cucerit Cupa României.

Înfrângerea CFR-ului a reprezentat un motiv de bucurie pentru Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului. Acesta a ținut să râdă pe seama rivalilor din Gruia.

Mihai Stoica, ironii la adresa CFR-ului!

FCSB a disputat ieri seară un amical contra celor de la Oțelul Galați (1-0), iar Mihai Stoica a aflat deznodământul Supercupei României chiar la conferința de presă de după meciul câștigat în fața trupei lui Dorinel Munteanu.

A câştigat Sepsi trofeul. Da? Sunt fan Sepsi de mic. Rondon a dat golul? Îmi place mult Rondon”, a declarat Mihai Stoica la finalul partidei cu Oțelul.

A fost lume multă la meci? Arhiplin? Semi-arhiplin?”, a mai adăugat Meme.

CFR a marcat prin Păun în minutul 2, în timp ce pentru Sepsi au punctat Cosmin Matei, în minutul 3, și Mario Rondon (fostul jucător al „feroviarilor”), în minutul 85.

La partida CFR-Sepsi au fost prezenți 10.571 de fani în tribunele stadionului din Arad, în timp ce la amicalul Oțelul-FCSB, au fost prezenți 13 mii de oameni.

Cât despre Champions League, returul dintre CFR și Pyunik va avea loc miercuri, 13 iulie, de la ora 21:30, în Gruia. Dacă va trece de Pyunik Erevan, CFR Cluj va juca împotriva învingătoarea din „dubla” Dudelange (Luxemburg) – KF Tirana (Albania).

cfr#mihaistoica