PAOK a refuzat o sumă colosală pentru „perla” lui Răzvan Lucescu. Fotbalistul rămâne să câștige un nou titlu la Salonic

Articol de Ionuț Nichita - Publicat joi, 26 iunie 2025, ora 17:30,
Răzvan Lucescu
Răzvan Lucescu

Echipa germană a pus pe masă 20 de milioane de euro, pentru cel mai bun fotbalist al lui PAOK. Giannis Konstantelias, internațional în vârstă de 22 de ani al echipei lui Răzvan Lucescu rămâne însă la echipă.

Konstantelias a erupt sub comanda lui Răzvan Lucescu

Patronul Ivan Savvidis a decis să respingă oferta și păstrându-l pe talentatul mijlocaș în rândurile PAOK. E încă un semn că echipa din Salonic are gânduri mari pentru noul sezon, în care va ataca din nou titlul.

Și încă o dovadă că relaațiile lui Savvidis cu Răzvan Lucescu au revenit la normal. Konstantelias este un produs 100 % al lui PAOK și a debutat la prima echipă la 18 ani. E devenit însă om de bază abia după revenirea lui Răzvan Lucescu la echipă.

Internațional grec cu 13 selecții și 4 goluri la echipa națională, el a evoluat pentru o scurtă perioadă, sub formă de împrumut, în 2021, la Eupen, în Belgia. Deși are doar 22 de ani, Gianis a jucat 145 de meciuri și a marcat 27 de goluri pentru PAOK.

Oferta celor de la Stuttgart este una dintre cele mai bune primite de PAOK. Anul trecut, echipa din Salonic l-a vândut pe Koulierakis la Wolfsburg pentru 15 milioane de euro. Fundașul naționalei a lăsat un gol destul de mare în echipa lui Răzvan.

răzvan lucescupaok