Pe cine a remarcat Ilie Dumitrescu după FCSB – Rapid: ”O mutare foarte bună!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 21 aprilie 2024, ora 11:14,
Ilie Dumitrescu

Echipa FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Rapid, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

După meci, Ilie Dumitrescu a analizat partida.

”Au fost momente foarte bune de joc. Prima repriză a fost a FCSB-ului, cu Coman acolo în față, apoi a fost Olaru care a marcat primul gol. Apoi au fost 15 minute în care Rapid a controlat jocul și a marcat două goluri. Chiar să putea să profite și mai mult în acele momente și să facă 3-1.

După aia, FCSB a mutat foarte bine la pauză, cu Băluță, o mutare foarte bună. Un jucător foarte bun, un punct de sprijin, o mobilitate mai bună între linii. A adus un plus pe faza pe atac. Singurul care a reușit să facă ceva acolo în față.

Până la urmă a fost un rezultat echitabil și un rezultat care îi păstrează FCSB-ului acest avantaj mare pe care îl are în fața ocupantei locului doi”, a afirmat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.