VIDEO | Petrolul a învins FC Argeș cu 2-0 în Superligă! Constantin Budescu a marcat din penalty

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat luni, 24 octombrie 2022, ora 20:36,
Constantin Budescu a marcat din penalty la al doilea meci jucat la Petrolul în acest sezon

Echipa Petrolul Ploiești s-a impus pe teren propriu, cu 2-0 (1-0), în fața lui FC Argeş, în Etapa a 15-a din Superligă.

Golurile Petrolului au fost marcate de Gheorghe Grozav și Constantin Budescu

Golurile au fost marcate de Gheorghe Grozav (minutul 13) şi Constantin Budescu (84, din penalty). Oaspeții au jucat din minutul 56 în inferioritate, după ce Bryan Alceus a fost eliminat pentru al doilea galben, din cauza unei intrări prin alunecare la Grozav.

Grozav a deschis scorul în minutul 13 cu un șut la vinclu, după o pătrundere pe partea stângă în careul advers.

La rândul lui, Constantin Budescu, aflat la al doilea meci în acest sezon pentru Petrolul, a transformat penalty-ul fără emoții, pe jos, în dreapta, portarul plecând pe colțul celălalt.

Ultimul meci al etapei are loc tot azi, de la ora 21.00, și se întâlnesc Sepsi și FCSB.