Probleme pentru Răzvan Lucescu și Rădoi. PAOK Salonic a pierdut derby-ul Greciei, iar Mitriță s-a accidentat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 24 octombrie 2021, ora 23:18,
ALEXANDRU MITRIȚĂ

​PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut. duminică, meciul disputat pe terenul rivalei Olympiacos Pireu, scor 2-1, în etapa a șaptea a campionatului grec de fotbal.

Au marcat Camara (22) și Masouras (31) pentru învingători, iar echipa antrenată de Lucescu jr. a marcat golul de onoare prin Murg, cu nouă minute înainte de final.

La oaspeţi, mijlocaşul ofensiv Alexandru Mitriţă a intrat pe teren în minutul 60, în locul lui Sidcley, şi a ieşit după numai 19 minute. Se pare că Mitriță a acuzat probleme la mușchii inghinali. Astfel, mijlocașul ar putea rata următoarele etape ale lui PAOK, dar și următoarele două meciuri ale echipei naționale, cu Islanda și Liechtenstein, programate la 11 și 14 noiembrie.

Olympiacos Pireu se menţine lider după acest rezultat, cu 17 puncte, un punct mai mult decât AEK Atena, de pe locul 2. PAOK este pe locul 3, cu 13 puncte, la egalitate cu Volos, de pe locul 4.