Răzvan Lucescu e din nou cu PAOK pe primul loc în Grecia

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat joi, 04 aprilie 2024, ora 09:16,
Răzvan Lucescu

PAOK Salonic, condusă de Răzvan Lucescu, a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Lamia, în etapa a treia din play-off-ul Super Ligii din Grecia.

Oaspeţii de la Lamia au deschis scorul în minutul 7, prin Ruben Martinez, iar elevii lui Răzvan Lucescu au reuşit să egaleze abia în minutul 45+1, prin Michailidis. După pauză, tehnicianul român a fost inspirat şi, la scorul de 1-1, în minutul 65, l-a aruncat în luptă pe Stefan Schwab. Şi internaţionalul austriac a schimbat soarta partidei.

A marcat golul prin care gazdele au preluat conducerea, în minutul 70, iar în minutul 88 a transformat un penalti şi a stabilit scorul final 3-1 pentru PAOK.

În clasament, PAOK este pe primul loc, cu 60 de puncte, la un punct distanţă de ocupanta locului secund, AEK Atena, şi la trei de Olympiacos Pireu – formaţia care încheie podiumul în Grecia.