Reacția lui Viorel Moldovan după U Cluj – Rapid: ”O echipă simplistă!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat vineri, 27 ianuarie 2023, ora 23:10,
Viorel Moldovan

Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Rapid, în primul meci al etapei a 23-a din Superligă.

La finalul meciului, Viorel Moldovan a tras mai multe concluzii.

”Un meci echilibrat. Rapid a avut două ocazii mari, una prin Dugandzic, şi alta în prima repriză. U Cluj a avut şi ea situaţii destul de bune.

Rapid a dat senzaţia că a dat initaţiva deliberat adversarului în prima repriză, dar a avut ocaziile mai mari. E o echipă care ştie sa absoarbă presiunea adversarului. În repriza a doua a echilibrat jocul.

Rapid a jucat ca şi până acum, pragmatică, care lasă iniţiativa. Aşa a jucat şi cu Sepsi acasă. Gestionează foarte bine jocurile, o echipă simplistă, care nu se aventurează prea mult”, a declarat Moldovan, la Orange Sport.