Reacția presei britanice, după ultimul gol marcat de Ianis Hagi: „A salvat-o pe Rangers”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 05 noiembrie 2021, ora 11:12,
IANIS HAGI. FOTO: PROFIMEDIA IMAGES

Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a marcat un gol în meciul terminat la egalitate, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Brondby, în grupa A a Ligii Europa.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 56 și a marcat în minutul 77. După marcarea golului, internaționalul român l-a copiat pe Cristiano Ronaldo.

Rezerva Ianis Hagi a egalat, cu mai puțin de un sfert de oră rămas până la finalul meciului, după o finalizare care a redus la tăcere mulțimea gălăgioasă de pe stadion. Ianis Hagi a salvat-o pe Rangers cu un gol care aduce un punct după deplasarea cu Brondby„, a scris Daily Mail.

Rangers a revenit și a obținut un egal, 1-1, la Brondby, în Europa League. Danezii au condus la pauză, după un autogol al lui Leon Balogun. Reușita lui Ianis Hagi le-a adus celor de la Rangers un punct vital. Ianis Hagi a punctat după pasa lui Ryan Kent, iar punctul obținut o menține pe Rangers pe locul 3 în Grupa A, la egalitate cu Sparta Praga, care are golaveraj mai bun„, au scris și cei de la Sky Sports.

Un gol înscris în repriza a doua de rezerva Ianis Hagi a însemnat pentru Rangers un egal crucial cu Brondby, în Danemarca. Cei de la Rangers au apăsat pe accelerație în partea secundă, iar finalizarea excelentă a lui Ianis Hagi din minutul 77 i-a adus echipei sale un punct și locul 3 în grupă, la egalitate cu Sparta Praga„, scrie și The Guardian.