Remarcatul lui Toni Petrea după amicalul de la Chișinău: „Are o talie care îl recomandă”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 03 iulie 2022, ora 17:48,
FCSB
FCSB

FCSB a învins, în deplasare, Zimbru Chişinău, în al doilea amical al verii, cu 6-1. La finalul partidei, antrenorul Toni Petrea s-a declarat mulțumit de prestația lui Joyskim Dawa.

Dawa are o talie care îl recomandă pentru fazele fixe”, a declarat Toni Petrea

FCSB a marcat şase goluri şi în al doilea amical al verii, învingând Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), în deplasare. Formația antrenată de Toni Petrea a înscris în prima repriză prin Darius Olaru (minutul 10) şi Florinel Coman (28).

După pauză, au punctat Joyskim Dawa (61), Musi (70), Mamut (80) şi Ianis Stoica (83). Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77. În primul amical, FCSB învinsese FC Sfântul Gheorghe cu 6-0, meciul având loc la Baza Sportivă FCSB.

Nu pot să mă declar pe deplin mulţumit de rezultat. Faptul că am marcat şi în meciul trecut şi meciul ăsta nu e o surpriză pentru nimeni, încercăm să jucăm ofensiv.

Pentru noi este important accederea în grupele Conference League. Avem 3 tururi şi play off. Trebuie să fim încrezători că putem ajunge acolo.

Dawa are o talie care îl recomandă pentru fazele fixe sper să o facă cât mai des cu putinţă şi să ne ajute să nu mai luăm gol pe faza de apărare la fazele statice”, a declarat Petrea după meciul de la Chișinău.