Remiză fără goluri la Arad! UTA – Viitorul s-a terminat nedecis

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 ianuarie 2021, ora 21:23,
uta viitorul

Meciul dintre UTA Arad şi Viitorul Constanţa, din etapa a 16-a a Ligii 1, s-a încheiat 0-0, după ce niciuna dintre formaţii nu a reuşit să înscrie.

Cele două formaţii s-au întâlnit într-un meci foarte important, care conta enorm de mult în lupta pentru un loc de play off în Liga 1.

Cele două echipe au terminat la egalitate meciul din această după-amiază, exact ca în turul campionatului, doar că atunci s-au înscris şi goluri.

Prima ocazie a partidei a venit abia în minutul 24, dar şutul lui Roger de la UTA a fos reşinut de Cpjocaru fără probleme. Repriza s-a încheiat cu ocaziile irosite pe rând de George Ganea şi Ciobanu, în minutele 45, respectiv 45+1.

Repriza a doua a meciului a început cu UTA în ofensivă, dar ocaziile avute de Ioan Hora în minutul 60 şi Liviu Antal în minutul 71 nu au fost transformate în gol. Dacă în ofensivă, în repriza a doua, Viitorul nu a contat, a mai primit o lovitură şi în minutul 82.

Ghiţă a primit cartonaşul roşu, după ce a încasat două galbene. Singura ocazie până la finalul jocului i-a aparţinut lui Liviu Antal, dar şutul său din minutul 89 a fost blocat de Mladen.

Meciul s-a încheiat 0-0, iar Viitorul ocupă acum ultimul loc de play off, cu 21 de puncte din 16 jocuri disputate. UTA se află pe locul 11 în Liga 1, cu 18 puncte după 16 etape disputate.

Citeşte şi OFICIAL | Dinamo a numit un nou manager sportiv! ,,Sper ca împreună să salvăm acest club”