Remiză între FC Hermannstadt și “U” Cluj-Napoca, în play-out-ul Superligii! Oaspeții au egalat în minutul 90+7

Articol de Gabriel Ion - Publicat duminică, 07 aprilie 2024, ora 16:06,
U Cluj
U Cluj

Formaţia Hermannstadt a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Cluj.

FC Hermannstadt și “U” Cluj-Napoca au încheiat la egalitate

Meciul a contat pentru etapa a treia a play-out-ului Superligii. Hermannstadt a deschis scorul prin Stoica ’31. În minutul 90+7, clujenii au egalat prin Popa.

Golul a fost urmat de nervi şi tensiuni la marginea terenului.

Hermannstadt – U Cluj 1-1 (1-0)

Marcatori: Stoica (31) / Popa (90+7)

Hermannstadt: Căbuz – Opruţ, Bejan, Găman, Butean – Balaure (80 – Oroian), Murgia, (89 – Stoica) Mino Sota, I. Stoica (79 – D. Iancu) – G. Iancu (66 – Neguţ), Fonseca (66 – Paraschiv). Antrenor: Marius Măldărăşanu

U Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu (59 – Gheorghe) – Simion (71 – Anselmo), Bic (59 – Doukoure), Silaghi (59 – Chintes), Roger – Nistor, Roguljic (46 – Popa). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Au arbitrat: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Imre-Laszlo Bucsi (rezervă: Iuliana Demetrescu)

Cartonaşe galbene: Iancu (11), Mino (59) / Nistor (40), Thalisson (77)