Remiză spectaculoasă în Moldova! CS U Craiova, 4 meciuri fără victorie în campionat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 06 decembrie 2021, ora 23:24,
FC Botoşani vs CS U Craiova, Liga 1

FC Botoşani şi CS U Craiova s-au întâlnit în epilogul etapei a 18-a din Liga 1. Cele două formaţii au oferit un meci foarte spectaculos în Moldova.

Partida dintre cele două formaţii s-a terminat cu scorul de 2-2. Golurile meciului au fost înscrise de către Hervin Kage, în minutul 35 şi Malcom Edjouma, pentru FC Botoşani, respectiv Elvir Koljic, în minutul 31 şi Gustavo, în minutul 58, pentru CS U Craiova.

CS U Craiova a fost echipa care mai putea înscrie în acest meci. Elvir Koljic a trimis mingea în bară în minutul 8, în tip ce Andrei Ivan a ratat un penalty în minutul 38, după ce Nicuşor Bancu a fost faultat în careu.

Citeşte şi BIANCA ANDREESCU, AFECTATĂ: ,,BUNICA MEA A STAT MAI MULTE SĂPTĂMÂNI LA ATI DIN CAUZA INFECŢIEI CU COVID!” DECIZIA LUATĂ DE SPORTIVĂ

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat pe locul 6 în Liga 1, unde a adunat în acest moment 29 de puncte în clasament, în timp ce CS U Craiova a ajuns pe poziţia a 4-a în Liga 1, tot cu 29 de puncte din 18 meciuri disputate.

Cum au arătat echipele de start

FC BOTOȘANI: Pap – Braun, Racovițan, Dawa, Țigănașu – Papa, Edjouma – Kage, Ongenda, Petkovski – Fili
REZERVE: M. Contra, Șeroni, Dragu, Florescu, D. Croitoru, Santos, Silva, M. Roman, Sila
ANTRENOR: Marius Croitoru

CSU CRAIOVA: Lazar – Bălașa, Screciu, M. Constantin – Vătăjelu, Căpățînă, Nistor, Bancu – Gustavo, Koljic, Ivan
REZERVE: D. Rusu, Papp, Vlădoiu, Fedele, Cîmpanu, Baiaram, Vînă, Markovic, Al. Crețu
ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf

Sursa foto© FOTO:Robin Vasilius / Sport Picture
Sursa foto© FOTO:Robin Vasilius / Sport Pictures

Citeşte şi EXCLUSIV | RIVALITĂȚILE DIN FOTBALUL ROMÂNESC, PRIN OCHII UNUI FOST COMPONENT AL STELEI ȘI CRAIOVEI: „ÎMI DISPLAC LUCRURILE ASTEA”