România U19, OUT de la Cupa Mondială U20! Gol primit în minutul 90+5 de la Slovacia U19!

Articol de Mihai Dragomir - Publicat vineri, 24 iunie 2022, ora 21:14,
România U19
România U19

După ce reprezentativa de seniori a României, a dezamăgit în această lună în Nations League, ei bine nici naționala U19 nu a strălucit. Elevii lui Adi Vasâi au pierdut ultima partidă din grupa A din cadrul Campionatului Mondial U 20.

Mai exact, România U19 a pierdut cu reprezentativa similară a Slovaciei (0-1), într-o partidă jucată chiar pe terenul adversarilor.

România U19, răpusă de un gol marcat în minutul 90+5!

În urma rezultatului înregistrat în această seară, România a ratat șansa de a mai juca un meci de baraj care i-ar fi putut aduce calificarea la Cupa Mondială U20. Soarta partidei a fost decisă de un gol primit în minutul 90+5.

Deși Rareș Ilie și Doru Andrei au fost cei mai periculoși jucători ai României U19, scorul s-a menținut 0-0 mult după pauză.

Totul s-a decis prin golul lui Griger, care a punctat în minutul 90+5, iar „tricolorii” nu mai au nicio șansă de a mai disputa barajul pentru Cupa Mondială U20.  Aceștia aveau nevoie de cel puțin un rezultat de egalitate.