România U21 a remizat cu FC Argeș! Octavian Popescu a deschis scorul în secunda 36

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat luni, 21 noiembrie 2022, ora 16:16,
Octavian Popescu

Naționala de fotbal U21 a României a terminat la egalitate cu FC Argeș, 2-2, în ultimul amical pe care l-a jucat în acest an.

Octavian Popescu a marcat în secunda 36 a meciului România U21 – FC Argeș

Scorul a fost deschis în secunda 26 de Octavian Popescu, avantajul fiind dublat în minutul 36, după golul lui Daniel Bîrligea.

Înainte de pauză, Julio Donisa a marcat pentru FC Argeș și tot el a stabilit scorul final, în minutul 52.

Alexandru Ișfan, care a jucat pentru naționala de tineret împotriva echipei sale de club, a marcat în prelungiri, dar golul a fost anulat.

Selecționerul Emil Săndoi i-a folosit pe Gorcea (46 – Gyenge) – Sîrbu, Dican, Screciu, Dumitrescu – Baiaram (34 – Ișfan), Pop, Pitu – Miculescu, Bîrligea, Popescu.

În precedentul amical, care a avut loc joi, tricolorii au învins CSA Steaua cu 4-2, golurile fiind marcate de Markovic (18-p), Baiaram (21), Ehmann (54) și Bîrligea (80). Pentru formația pregătită de Daniel Oprița au punctat Chuchunkov (16-p) și Pacionel (68).