S-a umplut paharul! Rednic și-a ieșit din minți și a pus la zid arbitrajul: ”Nu se poate!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 30 iunie 2020, ora 23:46,
redni
redni

Mircea Rednic a ieșit la atac după înfrângerea în fața celor de la Hermannstadt.

Formația din Copou a pierdut cu 2-3 meciul de pe teren propriu.

Radu Petrescu a arbitrat partida din această seară, iar ”Puriul” a răbufnit la adresa centralului, după ce acest le-a acordat penalty sibienilor în minutul 56, la scorul de 2-1 pentru Poli Iași.

„Domnul arbitru i-a băgat în joc pe cei de la Sibiu. Nu vorbesc despre prima repriză, când puteam să mai înscriem, am avut şi un penalty jumătate care nu s-a dat. Au jucat agresiv, l-au scos pe Cristea şi nici galben nu i-au dat. Normal că au intrat în joc, sigur că e şi vina noastră. În a doua repriză am intrat în jocul lor.

Păcat, că noi meritam mai mult, dar e greu să joci aşa. Am avut şi la Voluntari… Dă-le şi lor, dar dă-ne şi nouă. Nu se poate, nu se poate, chiar nu-l recunosc pe băiatul ăsta. Şi programarea… Ei au avut o zi în plus. Contează mult în situaţia asta. Poate i-am deranjat pe mulţi la început, dar nu mi se pare că noi merităm. Arbitrii sunt puşi să fie corecţi, nu să influenţeze jocul. În rest, e vina noastră.

Sper să trecem repede peste acest meci, pentru că a lăsat urme. Când vezi că arbitrul tolerează jocul lor, normal că se întâmplă aşa. Trebuie să fim uniţi, pentru că nu rezolvăm nimic, dacă vom critica. Suntem singuri, asta e clar, până la capăt.” a declarat Mircea Rednic la finalul meciului cu Hermannstadt.

SURSA FOTO: Gazeta Sporturilor