Șefii CFR-ului, semnal de alarmă pentru Șumudică: „În 20 de minute să iei trei goluri? Este șocant”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 11 august 2021, ora 14:45,

Campioana României a fost eliminată din turul trei preliminar al UEFA Champions League, după eșecul de pe terenul celor de la Young Boys, scor 1-3!

Ardelenii au ratat astfel șansa de a ajunge în grupele celei mai importante competiții europene. Pentru elevii lui Marius Șumudică urmează acum duelurile cu Steaua Roșie Belgrad, în play-off-ul Europa League. Prima manșă va avea loc joia viitoare, urmând ca duelul retur să aibă loc pe 26 august, în Gruia.

Ștefan Gadola, unul dintre acționarii celor de la CFR Cluj, a vorbit despre prestația echipei sale din meciul de aseară și a ținut să laude evoluția solidă a celor de la Young Boys. Totodată, finanțatorul „feroviarilor” a mărturisit că este inexplicabil cum elevii lui Marius Șumudică au primit trei goluri în doar câteva minute și consideră că în momentul de față campioana României nu merită să joace la cel mai înalt nivel.

”Au meritat victoria, nu se poate pune problema că nu au meritat. Să dai trei goluri în 20 de minute, după ce ești condus cu 1-0 este fantastic, este o echipă incredibilă, m-au surprins extrem de tare și merită victoria. I-am lăudat pe ei ca să nu spun lucruri despre echipa noastră.

Suntem într-o etapă în care jucăm cu echipe bune. Din punctul ăsta de vedere, sunt încântat că am ajuns aici, să jucăm cu astfel de echipe, este un lucru minunat. Este deja un succes, dar eu mi-aș dori să ne calificăm în grupele Europa League. Vă dați seama că sunt emoții, nu e ușor.

În 20 de minute să iei trei goluri? Este șocant. Aștept să jucăm cu echipe deosebite, cu echipe care au bugete mari, jucători de alt calibru. Cert e că nu merităm să fim acolo, dacă luăm așa bătaie”, a spus Ștefan Gadola, potrivit Pro X.